#1 Prague 10/02/2016

10 h jazdy autobusem. Postanowiliśmy trochę pospać, bo od samego rana mieliśmy w planach zwiedzanie Pragi. Podróż nie należała do najprzyjemniejszych. Najpierw było w autobusie za ciepło, później kierowca włączył za duży nadmuch klimatyzacji. Kręciliśmy się trochę, aby znaleźć odpowiednią pozycję do zaśnięcia, ale koniec końców podróż zleciała szybciej niż byśmy się tego spodziewali. 

O 9.30 umówieni byliśmy z naszym hostem, Kristyną. Dziewczyna przyjęła nas z wielkim entuzjazmem. Okazało się, że mieszka niedaleko Dworca Autobusowego, dlatego też udaliśmy się tam natychmiast, aby zostawic rzeczy. Pogadaliśmy trochę, napiliśmy się herbaty i ruszyliśmy podbić Pragę! Jednakże najpierw zahaczyliśmy o informację turystyczną, żeby dorwać darmową mapę.

Obejście najważniejszych punktów czeskiej stolicy zajęło nam nieco ponad 5,5h. Pogoda na początku była fatalna, było zimno oraz ponuro. Na szczęście gdy znaleźliśmy niedaleko mostu Karola, słońce wyjrzało zza chmur! Poza tym udało nam się obejrzeć Hradczany, Vysehrad, Dancing House, Prague Castle, Rudolfinum, Powder Tower, Bramę Praską oraz Municipal House.

Praga jest taka radosna! Zarówno na Nowym jak i Starym Mieście znajduje się wiele kolorowych kamieniczek. Stolica przepełniona jest złotymi detalami, a niemalże wszystkie uliczki mają w sobie mnóstwo wdzięku. Chodniki to głównie poukładane kocie łby, nadające romantycznego klimatu. Zabytki tworzą razem historyczną całość, komponują sie w nią nawet budynki mieszkalne.

Zwróciliśmy uwagę na to, że Czesi nastawieni są na turystów, co krok wpada się na jakies sklepiki z souvenirami, a chętnych do ich kupowania serio nie brakuje. Mieszkańcy Pragi szczycą się słynnym Tańczącym Domem. Nie wydał sie nam jednak zbytnio spektakularny!


  
  
  

Dodaj komentarz