jak dojechać do Disneylandu z Paryża

Jak dojechać do Disneylandu z Paryża? (2018)

Z uwagi na to, że od zawsze skupiamy się na podróżowaniu budżetowym, wpis będzie krótki i rzeczowy. Nie trzeba się zbyt dużo zastanawiać jak dojechać do Disneylandu z Paryża, ponieważ nasz sposób jest najszybszy, a jednocześnie najtańszy!

Dojazd do Disneylandu z Paryża

Rozbudowana siatka metra w Paryżu pozwala w prosty sposób poruszać się po mieście, a także poza nim. Musisz wiedzieć, że Disneyland znajduje się ok. 40 km od centrum miasta, dlatego taksówki, czy inne Ubery nie są zbyt tanią opcją. Dojazd metrem do Disneylandu z Paryża zajął nam ok. godzinki i to wraz z przesiadkami, jadąc ze wzgórza Montmartre, a więc po kolei:

Będąc w Paryżu musisz dostać się na stację metra, z której odjeżdżają pociągi RER A (to trochę pociąg, trochę metro, ponieważ raz jeździ nad powierzchnią ziemi a raz pod). Musisz wsiąść do pociągu w stronę Marne-la- Vallée / Chessy i jechać nim do końca trasy. Pociąg w samym mieście Paryż zatrzymuje się na następujących stacjach:

  • Charles-de-Gaulle – Ètoile
  • Auber
  • Châtelet – Les Halles
  • Gare de Lyon
  • Nation

Podsumowując, musisz dostać się na jedną z powyższych stacji i stamtąd udać się do Disneylandu

Zakup biletów – Dojazd do Disneylandu z Paryża

Aby dojechać do Disneylandu z Paryża potrzebujemy biletów po 7,60 EURO (cena z listopada 2018) w jedną stronę dla jednej osoby. Bilety kupujemy w automatach, które są na każdej stacji metra. Polecam kupić od razu bilet w dwie strony! Wieczorem, po zamknięciu parków Disneyland kolejki do automatów są ogromne… Jak zakupić bilet?

Na automacie należy wybrać bilet “Tickets for MLV Chessy Disney”. Następnie dokonać płatności gotówką w EURO, bądź kartą (polecam Revolut – do 2.12.18 r. można odebrać ich kartę za darmo). Dla ułatwienia poniżej wrzucamy filmik z zakupów naszych biletów:

Dodaj komentarz