Jak dostać się na Coron i przemieszczać się po Palawanie?

Z uwagi na to, że spędziliśmy cały miesiąc na Palawanie poznaliśmy ceny i możliwości przemieszczenia się pomiędzy najatrakcyjniejszymi miejscami tego regionu. Ceny na grudzień 2016.

 • Manila – Puerto Princesa LOT kosztował ok. 3500 peso za osobę (kupowaliśmy na szybko 3 dni przed wylotem).
 • Puerto Princesa – Port Barton: VAN: 350 peso za osobę, jedzie ponad 3h. Aby kupić bilety należy udać się do San Jose Terminal, dalej już poprowadzą 🙂 Można również wsiąść w autobus jadący do El Nido, wysiąść w Roxas i tam łapać jeepney’a/vana do Port Barton –nie próbowaliśmy tej drugiej opcji, bo z pewnością jest czasochłonna.
 • Port Barton – El Nido: VAN 450 peso za osobę, jedzie ok. 4h

  WSKAZÓWKA: pospacerujcie po Port Barton i znajdźcie najtańszą opcję. Większość ofert to 500-600 peso za osobę. Nam udało się w firmie RECARO pojechać za 450 🙂

 • El Nido – Coron: mamy 2 opcje:
 1. Prom Montenegro Liners (bilety należy kupić z 2dniowym wyprzedniem) koszt ok. 1700 peso za osobę, płynie 3-4h, komfort podróży znośny, wypływa o 6 rano. 
 2. Łódka (bangka) koszt ok. 1400 peso za osobę, płynie ok 8h, jest to 80 osoba łódka, ale z tego co słyszeliśmy/czytaliśmy podróż jest tragiczna ze względu na niespokojne morze (nasz prom bujało na wszelkie strony, więc strach pomyśleć jak bujałoby łódkę).
 • Coron – Manila:
 1. prom 2GO TRAVEL (bilety można kupić na ich stronie: Travel2Go). Koszt ok. 2000 peso (kupowaliśmy z miesięcznym wyprzedzeniem –> im wcześniej tym taniej). Płynął ok. 16h (start o 16, dopłynęliśmy po 8). Komfort w porządku, w cenie mały lunch oraz miejsce do spania).
 2. Inna możliwość to samolot, koszt ok. 4000 peso za osobę.

Dodaj komentarz