Mall of the Emirates

Mall of the Emirates jest drugim pod względem wielkości największym centrum handlowym w Dubaju. Pomimo wielkości twórcommote udało się zaprojektować wnętrze bardzo gustownie. Masywne stalowe zielone sklepienie jest imponujące. Klienci natomiast chwalą sobie miejsce za dużą różnorodność oraz bogactwo produktów. Stworzono między innymi pasaż imitujący arabski bazar.  Mall od the Emirates nie jest miejscem stworzonym dla ludzi lubiących robić zakupy w spokoju, gdyż przewija się przez nie każdego dnia mnóstwo ludzi.

IMG_8697

Centrum przyciąga ludzi z całego świata również ze względu na nietypowe rozrywki jakie oferuje:

Ski Dubai. Jest to sztuczny stok narciarski znajdujący się w samym środku centrum handlowego. Najdziwniejsze jednak jest to, że pokryty jest prawdziwym śniegiem.

IMG_8698

Śnieżny Park. Znajduje się u dołu Ski Dubai. Można tu skorzystać z mniejszych stoków, zjeżdżali oraz zobaczyć prawdziwe pingwiny, które wypuszczane są na teren parku. Za dodatkową opłatą można zrobić sobie z nimi fotkę.

IMG_8703IMG_8704

DUCTAC. To nowoczesny teatr i centrum sztuki, pełniący zarazem centrum rozrywkowe. Odbywają się tam liczne wydarzenia  i warsztaty.

Park rozrywki Magic Planet. Na najwyższym piętrze Mall of the Emirates znajdziemy się w królestwie gier. Salon posiada ogromną ilość i maszyn do gry i rozrywki. Niektóre z nich widzieliśmy po raz pierwszy w życiu.

IMG_8700IMG_8701