The Palm Jumeirah and Atlantis

Palma Jumeirah – najsłynniejsza, sztucznie usypana “palma” znajdująca się w Dubai Marinie. W głąb morza sięga ona około 5 km. Jest naprawdę ogromna i robi wielkie wrażenie. Aby zobaczyć ją “z góry” polecono nam udać się do Marriottu na 52 piętro do restauracji, aby przez szyby zerknąć na ten monstrualny obiekt. Oto efekty:

Nawet z 52. piętra bardzo ciężko ogarnąć ją całą.

Zdecydowaliśmy się pojechać na sam koniec tej wyspy, do hotelu Atlantis, który jest widoczny na powyższych zdjęciach. Dzięki uprzejmości naszego hosta zostaliśmy podwiezieni pod same drzwi hotelu samochodem. Jak to powiedział Venu “If they see nice car, they always let you in”.

Atlantis jest ogromny i pełen fantazji, zupełnie jak archipelag Palm Jumeirah, na którym został wybudowany.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Na pewno jedną z najciekawszych atrakcji jest ogromne akwarium, w którym pływa bardzo dużo stworzeń o pokaźnych rozmiarach.

Generalnie tylko goście hotelowi mogą oglądać takie cuda… Ale udało nam się wtopić w tłum i trochę pozwiedzać. Oto widok na The Jumeirah Palm z najwyższego piętra Atlantisa

Hotel Atlantis, jak i cały sztucznie usypany archipelag jest czymś niesamowitym, z pewnością możemy powiedzieć o tym miejscu, że “tylko wyobraźnia nas ogranicza”.

Ciekawostki:

  1. The Palm Jumeirah nie jest jedynną sztucznie usypaną “wyspą” w Dubaju. Jest jeszcze np. “The World” – jest to zbiór kilkuset małych wysepek, które układają się w kształt kontynentów 😉
  2. Na The Palm Jumeirah można dostać się jedynie taksówką, samochodem, lub kolejką tzw. monorail (która jest prywatna, więc nie można tutaj polegać na bilecie metra).
  3. Na The Palm Jumierah jest już około 20 hoteli i kilka tysięcy mieszkań!

Atlantis wewnątrz